Изложба на възпитаници на училището по приложни изкуства „Св. Лука” – София
Каним ви на изложбата „Млади и талантливи”, която представя постиженията на възпитаниците на Националната гимназия за приложни изкуства „Св. Лука” – София. В галерията на института ще бъдат изложени творби на ученици от специалностите „Художествена дърворезба”, „Художествена тъкан”, „Художествена обработка на метали”, „Детски играчки и сувенири”, „Рекламна графика”, „Силикатен дизайн” и „Моден дизайн”. Тази пъстра експозиция ще разкрие таланта и уменията на най-младото поколение творци, обучаващи се в НГПИ „Св. Лука”, която тази година чества 65 години от основаването си.
Националната гимназия за приложни изкуства „Св. Лука” – София, е национална културна институция с история и утвърден авторитет сред училищата по изкуствата и висшите художествени институти в България. Носи името на свети Лука – основоположник на християнската живопис и покровител на изкуствата. От малко занаятчийско училище в покрайнините на българската столица, основано през 1953 г., днес то е със статут на национална гимназия, в която се обучават над 400 ученика. Голяма част от творбите на възпитаниците на гимназията през годините гостуват в различни галерии в България и чужбина.
Изложбата продължава до 28.12.2018 г.


+420 233 326 862