Посолството на Република България, Българският културен институт и община Прага 6 представят експозицията на фотографа Антони Георгиев. Изложбата в чешката столица е посветена на 75-ата годишнина от спасяването на българските евреи и на отбелязването на Международния ден за възпоминание на Холокоста.
Авторът използва изкуството на фотографията, за да отговори на редица въпроси, свързани както с безпрецедентното спасяване на близо 50 000 евреи в България в разгара на Втората световна война, така и с живота на малката еврейска общност в съвременна България.
Експозицията ще запознае аудитория в Прага с културно-историческото наследство, оставено през десетилетията от евреите в България. Наред с това тя е важен документ, целящ да разшири и обогати представата на широката публика за вероятните обстоятелства, провокирали българското общество да спаси еврейската общност през мрачните години на войната.
Изложбата продължава до 09.02.2018 г.


+420 233 326 862