Талантливите музиканти от мултинационалната джаз фюжън формация X-ground ще изнесат своя първи концерт в Българския културен институт. Групата е сформирана в чешката столица Прага и нейни членове са българинът Страхил Гайдарски (китара) и чехите Моимир Режни (бас) и Томаш Хусак (барабани).
Музиката на X-ground акцентира върху представянето на оригинални композиции и импровизации, съчетаващи различни стилове – фънк, рок, блус, латино джаз, български фолклор.
В галерията на института нашумелите музиканти за първи път ще изпълнят пред публика по-акустични версии на своя репертоар.


+420 233 326 862