V lednu 2015 zahájí známý bulharský sochař Christo Christov svou první samostatnou výstavu v Praze. Výstava Výš než slunce se nese v typickém pro něj stylu, který se soustředí na čisté formy, znaky a kódy. Tentokrát sleduje téma možného protínání snů, jejichž zachování nezávisle na okolnostech je jedním z nejcennějších a smysluplných životních úsilí.
Tato expozice zahrnuje jeho plastiky a obrazy z poslední doby. Náměty odráží autorovy nové filosofické postoje a myšlenky, kterou jsou logickým pokračováním jeho posledních prací a zároveň i vytrpěnou a osobně prožitou upřímností.
Christo Christov se narodil ve Varně v roce 1963. Sochařství se věnoval již na odborném gymnáziu v Kuninu – obor zpracování kamene, a poté na Národní výtvarné akademii v Sofii. Preferuje práci s bronzem. Jeho práce sklízí úspěchy nejen v Bulharsku, ale i na výstavách v Německu, Norsku, Nizozemí a Francii. Od roku 1997 tvoří výroční ceny Sportovní Ikarus nadace Bulharský sport. Je nositelem několika cen ze soutěží a za přínos bulharské kultuře.

Čtvrtek, 8.1.2015, 18.00

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Výstava pokračuje do 13.2.2015

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.