DSCN8229

U příležitosti 10. výročí členství Bulharské republiky v Evropské unii připravilo Velvyslanectví Bulharska v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR koncert pod širým nebem. Formace Michail Josifov a přátelé dorazili na pozvání organizátorů do Prahy na akci Den Evropy. Na Střeleckém ostrově zahráli pražskému publiku hudebníci Michail Josifov (trumpeta), Vasil Spasov (klavír), Atanas Popov (bicí) a Boris Taslev (kontrabas). Skvělí jazzmani měli možnost zahájit hudební program kompozicemi Balkan Voyage, Sofijské tajné tango, Balkan Surprise a Just a Day z pera Michaila Josifova a Vasila Spasova.

Bulharští hudebníci symbolicky předali štafetu svým kolegům z rumunské kapely Moonlight Breakfast. Na festivalu také vystoupila česko-německá zpěvačka Debbi a skupina Eddie Stoilow.

Během dne se Velvyslanectví Bulharské republiky a Bulharský kulturní institut v Praze podílel na programu stánkem, který prezentoval národní kulturní identitu a její integraci do různorodosti sjednocené Evropy.

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.