Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

SMĚR: VÝCHOD – ZÁPAD. Výstava maleb Asparucha Sarbova a Geraksi Geraksieva

Červenec 12, 2017 @ 6:00 pm - Srpen 4, 2017 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze v partnerství s obcí Plovdiv a nadací Plovdiv – Evropské hlavní město kultury 2019 představují dva zajímavé a smysly laskající autory. Asparuch Sarbov a Geraksi Geraksiev jsou představiteli současné generace bulharských malířů bez akademického vzdělání. V posledních letech pracují společně na různých úspěšných art-projektech.

Jedním z takových projektů je výstava Směr: Východ – Západ. Expozice představuje práce různého stylu, které zcela cíleně provokují city, emoce a reakce publika na fundamentální a základní lidské hodnoty. Obrazy jsou průnikem mezi expresivní kresbou a hlubokou realistickou malbou.

Asparuch Sarbov se narodil v bulharském městě Asenovgrad. Je žákem velkých bulharských umělců Georgi Kovačeva a Kosty Foreva. Pracuje v oblasti realistické malby, rozvíjí vlastní styl dosažením balance mezi barevností a vlastností materiálu. Uspořádal více jak dvacet samostatných výstav v Bulharsku a v zahraničí, účastní se mnoha společných uměleckých projektů. Jeho práce jsou majetkem galerií a soukromých sbírek v Bulharsku, USA, Německu, Portugalsku, Norsku, Turecku, Řecku aj. Je členem Sdružení plovdivských umělců.

Geraksi Geraksiev se narodil v bulharském městě Asenovgrad. Je žákem výtvarníka Angela Michajlova. Základní linií jeho tvůrčího procesu je věčná meta lásky a štěstí. Účastní se mnoha samostatných i společných výstav v Bulharsku, Itálii, Německu, Rusku, JAR, Lucembursku, USA aj. Je členem Sdružení plovdivských umělců.

Výstava potrvá do 4.8.2017.

Podrobnosti

Zahájení:
Červenec 12, 2017 @ 6:00 pm
Ukončení:
Srpen 4, 2017 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.