Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

SETKÁNÍ. Výstava tří autorů.

Říjen 11, 2018 @ 10:00 am - Listopad 2, 2018 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut a Muzeum naivního a marginálního umění v Jagodině v partnerství s velvyslanectvími Bulharské republiky a Srbské republiky v ČR vás zvou a výstavu Setkání, která překračuje hranice a spojuje talent Marcely Vichrové (Česká republika), Joškina Šiljana (Srbsko) a Rosena Raševa (Bulharsko).

Tým Bulharského kulturního institutu v Praze společně s Muzeem naivního a marginálního umění v Jagodině již dlouho chystá setkání tří autorů z různých míst –Bulharska, Srbska a České republiky. Umělce spojuje stále více oceňovaný a zmiňovaný naivistický styl výtvarného umění. Dílo Vichrové, Šiljana a Raševa jsou zároveň odlišné i velmi podobné, jelikož rozbíjí stereotypy. Inspirací jim je fantazie a svoboda projevu v umění.

Rosen Rašev se narodil, žije a tvoří v bulharském městě Vraca. Absolvoval na Výtvarném gymnáziu Ilija Petrov v Sofii. Je členem Svazu bulharských výtvarníků, nositelem řady ocenění. Má za sebou na desítky samostatných i společných výstav v Bulharsku a zahraničí. Jeho práce jsou majetkem muzeí, galerií a soukromých sbírek v Bulharsku, Srbsku, Belgii, Rakousku, USA, Řecku a jinde.

Joškin Šiljan se narodil v Pirotu, Srbsko. Žije a tvoří v Gardelici. Je členem Srbské asociace výtvarníků. Začal malovat v poměrně pokročilém věku – těsně před svými 35. narozeninami. Od té doby se ovšem zvládl zúčastnit desítek společných i samostatných výstav. Pro jeho umění jsou charakteristické svoboda a spontánnost při výběru motivů a materiálů.

Marcela Vichrová se narodila v Strakonicích. Vystudovala Monumentální malbu na pražské UMPRUM. Od roku 2004 pracuje v Národní galerii Praha. Účastnila se více jak padesáti samostatných a společných výstav v Čechách i ve světě. Její obrazy jsou majetkem desítek galerií a českých sběratelů.

Podrobnosti

Zahájení:
Říjen 11, 2018 @ 10:00 am
Ukončení:
Listopad 2, 2018 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.