Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

REÁLNÁ ABSTRAKCE. Výstava fotografií Soni Stankové

Říjen 11, 2017 @ 6:00 pm - Listopad 3, 2017 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Expozice uznávané bulharské fotografky pod názvem Reálná abstrakce podle autorky ilustruje „svět, jak ho vidím, prostřednictvím různých technik, transformováním znaků na lidské cestě životem, vytvářím abstraktní prostředí dvourozměrného obrazu…“.

Objektiv Soni Stankové je cíleně namířen zejména k hledání zpřetrhaných vazeb mezi okolním prostředním a lidským působením v něm. Tato snaha vede k vytvoření velice specifických a provokativních snímků, které angažují i samotného diváka.

Soňa Stankova se narodila v Plovdivu. Vystudovala obor Výtvarná výchova na Pedagogické fakultě Plovdivské univerzity Paisij Chilendarski a obor Fotografie na plovdivské Akademii hudebního, tanečního a výtvarného umění. Od roku 1982 se věnuje své profesi se silným zřetelem k vizuálnímu jazyku fotografie. Její snímky jsou majetkem soukromých sbírek a jsou publikovány v mnoha odborných časopisech Colors of Benetton, Mary Claire, PhotoEye, PHO aj. Má za sebou spoustu samostatných výstav a účastí v národních i mezinárodních uměleckých setkáních.

Výstava potrvá do 3.11.2017.

Podrobnosti

Zahájení:
Říjen 11, 2017 @ 6:00 pm
Ukončení:
Listopad 3, 2017 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.