Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

PLAKÁT RADOST A SLÁVA

Říjen 16, 2019 @ 7:00 pm - Listopad 15, 2019 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze vás zve na výstavu současných bulharských divadelních plakátů. Třicet vybraných děl tvoří samostatnou autorskou výstavu Radoslavy Boor a její tvorby za posledních třináct let. Její sbírka je výjimečná z mnoha pohledů. Výstava totiž představuje divadelní plakát jako komplexní uměleckou disciplínu, a to prostřednictvím sofistikovaného individuálního stylu autorky, který jí umožňuje snadno procházet výzvami kladenými jednotlivými divadelními hrami. Plakáty Radoslavy Boor vynikají svou schopností potěšit a vyzývat smysly publika, oslavovat známé i neznámé dramatiky.

Iniciátorem tohoto projektu je Bulharský kulturní institut v Praze, který také hostí říjnovou výstavu, jejíž součástí je i plakát k Mozartově opeře Don Giovanni, která byla poprvé představena před 232 lety právě v Praze.

Výstava „Plakát: Radost & Sláva“ propojuje tři města – Plovdiv – Evropské hlavní město kultury 2019, Prahu a Sofii. Byla součástí programu bulharského divadelního festivalu „Na křižovatce“, konaného v Plovdivu, a také sofijské „Noci divadel“.

Radoslava Boor se narodila v Sofii v umělecké rodině. Na gymnáziu studovala japonštinu, což zanechalo stopy v její tvorbě. Po absolutoriu na Národní Akademii výtvarných umění v Sofii sbírala profesní zkušenosti jako grafická designérka, ilustrátorka, kreativní ředitelka a věnovala se vlastní tvorbě. V posledních třinácti letech aktivně spolupracuje s nejvýznamnějšími bulharskými divadly jako autorka plakátů k mnohým uváděným dílům.

V současnosti Radoslava Boor tvoří a žije se svou rodinou v Praze.

Podrobnosti

Zahájení:
Říjen 16, 2019 @ 7:00 pm
Ukončení:
Listopad 15, 2019 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha, Klimentská 6, Praha 1

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.