Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

NOVÁ HLEDÁNÍ. Výstava olejomaleb Nikoly Ruseva

Prosinec 5, 2017 @ 6:00 pm - Leden 5, 2018 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Bulharský kulturní institut v Praze představuje výstavu Nová hledání malíře Nikoly Ruseva. V expozici převládají figurální kompozice, krajinomalby a zátiší. Pro autora je charakteristická lehkost, se kterou dokáže diváka přenést do světa plného barevných, až kouzelných postav.

Druhou zvláštností Nikoly Ruseva je unikátní malířské řešení, které sám nazývá „obraz k přetočení“. Obraz je postaven tak, že nezáleží, kterou stranou ho pověsíte. Vždy bude vypadat správně umístěný, aniž by se narušila jeho harmonie a strukturální kompozice.

Krajinomalby jsou neoddělitelnou součástí Rusevovy tvorby. Expozici doplňují teplými a pestrými odstíny a neopakovatelnou atmosférou bulharské architektury, tradic a nátury. Mezi nimi lze nalézt vzpomínky na minulost nesoucí pocit povědomé krásy a útulnosti.

Nikola Rusev se narodil v bulharském městě Pleven. Vystudoval Národní akademii výtvarných umění v Sofii, kde absolvoval v roce 1967. Pracuje zejména v oblasti olejomalby, malby, akvarelu a kresby. Jeho práce jsou majetkem soukromých sbírek v Evropě, Severní Americe a Asii.

Výstava pokračuje do 5.1.2016.

Podrobnosti

Zahájení:
Prosinec 5, 2017 @ 6:00 pm
Ukončení:
Leden 5, 2018 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.