Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

KRÁLOVSKÉ POHŘEBIŠTĚ THRÁCKÉHO MĚSTA SEUTHOPOLIS

Leden 11, 2018 @ 6:00 pm - Únor 2, 2018 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Na začátku Evropského roku kulturního dědictví vás Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze zvou na výstavu fotografií Královské pohřebiště thráckého města Seuthopolis. Přijďte nasát mystično, kouzlo a velkolepost Údolí thráckých vládců.

Výstava je realizována Ministerstvem kultury Bulharské republiky ve spolupráci s obcí Kazanlak a Národní komisí UNESCO. Představuje cenné exponáty z devíti thráckých hrobek města Seuthopolis – stolice odryského vládce Seutha III.

Do výstavy byla vybrána nejlépe zachovaná pohřebiště z Kazanlacké kotliny, které jsou úžasným obrazem thrácké pohřební architektury. Působivá zařízení, staletími prověřené stavební postupy, ale i moderní prvky a techniky, dávají nejlepší představu o různorodosti architektury a uměleckého ztvárnění thráckých památek, spojených s pohřebními rituály.

Společně s architekturou sleduje výstava i samotnou kulturu Thráků, zachycuje světové unikáty, jako je bronzová hlava a zlatý věnec krále Seutha III.

Autory fotografií jsou Ivo Chadžimišev, ing. Stefan Papukčiev, Ivo Kosev a Stefan Dimov.

Výstava pokračuje do 2.2.2018.

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 11, 2018 @ 6:00 pm
Ukončení:
Únor 2, 2018 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.