Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

KNIHKUPEC

Březen 27 @ 6:00 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

Dokumentární film o francouzském spisovateli a diplomatovi Romainu Garym, jehož diplomatická mise začala v letech 1946-1948 v Sofii.

Promítání je v bulharském originále, bez českých titulků. Vstup volný.

Během měsíce frankofonie nabídne Bulharský kulturní institut v Praze další z řady kvalitních dokumentárních filmů ze současné bulharské filmařské tvorby. Dokument Knihkupec režisérů Asena Vladimirova a Catherine Bernstein sleduje léta 1946-1948, během kterých v Bulharsku působí známý francouzský spisovatel Romain Gary. Autoři se snaží rekonstruovat události a atmosféru těžkých poválečných let pohledem Romaina Garyho a prostřednictvím diplomatických dokumentů, hraných scén, archivních záběrů a materiálů z Garyho svazku, který o něm vedla bulharská StB.

Zdařilý černobílý snímek je nositelem velké ceny za dokumentaristiku z MFF historických filmů v chorvatské Rijece.

Romain Gary (pseudonym Romana Kacewa, 1914-1966) byl francouzský spisovatel rusko-židovského původu, literární mystifikátor, filmový režisér, válečný letec a diplomat. Je jediným dvojitým nositelem prestižní francouzské Goncourtovy ceny za literaturu, kterou obdržel v poprvé v roce 1956 pod svým pseudonymem Romain Gary a poté ještě jednou v roce 1975 pod jménem Émile Ajar. Většina jeho knih byla přeložena do bulharštiny, několik knih je přeloženo také do češtiny. Jeho první diplomatická mise byla právě v bulharské Sofii, pro které následovalo Rumunsko, Švýcarsko, USA a Bolívie.

Podrobnosti

Datum:
Březen 27
Čas:
6:00 pm - 8:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.