Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

ETNO-JAZZ FORMACE OUTHENTIC. KONCERT

Září 25, 2019 @ 7:00 pm - 8:00 pm

Navigace pro akce

Bulharská kapela Outhentic fúzuje etno s jazzem a v Praze představí své nové album Transparent. Své druhé album vydávají tři roky po debutu YesToday a nahráli ho v salcburském studiu White Room Studios. Název alba odkazuje na čistotu, pravdu a průzračnost, které v sobě nesou všechny skladby. Pražské publikum bude první, které se této „průzračnosti“ může dotknout a poslechnout si všechny nahrávky. Album obsahuje emoce každého ze členů kapely. Jedná se o autorské skladby na folklorní motivy v originálním aranžmá. Skupina hraje na mezinárodních festivalech a vystupují s nimi různí uznávaní hudebníci, např. kolumbijský basista Juan Garcia-Herreros. Nepropásněte moderní pojetí bulharského folkloru kombinované s jazzem, funkem a pop music.

Živko Vasilev vystudoval hudební školu NUI Dobri Christova ve Varně, obor kaval (dlouhá píšťala). V Bulharsku i v zahraničí je známý svými experimenty, ve kterých hledá neobjevené taje hudby. Živko kombinuje tradiční zvuk kavalu s populárními hudebními styly jako jazz, funk, pop, elektronická hudba aj. Pracoval s řadou úspěšných bulharských hudebníků a je nositelem mnoha národních i mezinárodních ocenění.

Rajna Vasileva vystudovala hudební školu NUI Dobri Christova ve Varně a poté Sofijskou univerzitu Sv. Klimenta Ochridského, obor lidový zpěv. Dále studovala i zpět v popové a jazzové hudbě. Byla členkou výrazných bulharských lidových pěveckých sborů. Je nositelkou mnoha hudebních ocenění z celého světa.

Borislav Iliev je hudební skladatel hrající na kytaru a tamburu. Na kytaru začal hrát v sedmi letech. V patnácti byl přijat na NUI prof. Veselina Stojanova v Ruse, obor klasická kytara. Dále vystudoval Hudební akademii prof. Pančo Vladigerova v Sofii. Účastnil se mistrovských tříd Don Bradena, Jiggs Whighama, Jorise Teepeho aj.

Podrobnosti

Datum:
Září 25, 2019
Čas:
7:00 pm - 8:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.