Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

…A VIDĚLA JSEM TEREZÍN.

Březen 11, 2015 @ 6:00 pm - Březen 27, 2015 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

FOTOINSTALACE – GALIA YOTOVA A SAVA STOIMENOV

Fotografie byly pořízeny v roce 2001 během mezinárodního fotografického workshopu v Terezíně. Po fotografčině návratu do Bulharska negativy zmizely a objevily se po téměř jedenácti letech hledání v létě roku 2013. Minulost – osobní i společná – vždy nachází způsob, jak se skrýt, jak zmizet a jak se po letech objevit v podobě pomačkaného negativu a zrezlé vzpomínky.
Expozice vznikla díky spolupráci se sochařem Savou Stoimenovem, který navrhl a vyrobil šuplíky z plechu. Jedná se o skříňku připomínající kartotéku, která vyvolává dojem archivu. Právě Sava se rozhodl vložit, do některých zásuvek různé předměty, například fotografie nebo poznámkové bloky, a některé zásuvky nechat naopak prázdné. Celou instalaci doplňuje fotografčin text „…a viděla jsem Terezín“.
Výstava potrvá do 27.3.2015.

Galia Jotova

Bulharská fotografka je držitelkou několika cen FIAPu a čestné plakety z Mezinárodní výstavy v Bangkoku. Od konce 80. let se účastní výstav, festivalů, performancí a happeningů v Londýně, Polsku. Německu, České republice a zejména v Bulharsku, kde v posledních několika letech tvoří tandem se sochařem Savou Stoimenovem. Fotí pro spoustu časopisů a internetových portálů. Její fotografie jsou součástí kolekce Národní výtvarné galerie v Sofii.

Sava Stoimenov

Bulharský umělec Sava Stoimenov vystudoval Akademii ve Velikém Tarnovu, obor socha. Do roku 2002 byl kurátorem galerie ve městě Targoviště a od té doby je umělcem tzv. na volné noze. Jako sochař pracoval pro mnoho bulharských i zahraničních televizních, filmových a divadelních produkcí. Stejně jako Galina se účastní četných výstav, festivalů, performancí a happeningů v Bulharsku i v zahraničí. Je držitelem cen z Bulharska, Francie i Itálie.

Podrobnosti

Zahájení:
Březen 11, 2015 @ 6:00 pm
Ukončení:
Březen 27, 2015 @ 5:00 pm

Místo konání

Galerie BKI-Praha
Klimentská 6, Praha 1, Galerie BKI-Praha, Prague Česká republika
+ Mapa Google

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.