Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

6. DNY SLOVANSKÉ KULTURY 2019: Bulharsko a Ukrajina

Květen 22, 2019 @ 10:00 am - Květen 26, 2019 @ 5:00 pm

Navigace pro akce

Mezinárodní festival Dny slovanské kultury představuje kulturně-historické dědictví, tradice a současnou kulturu slovanských zemí. Událost organizuje český Slovanský svaz a tradičně probíhá ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Letošní šestý ročník je věnován Bulharsku a Ukrajině. Bulharský kulturní institut je hlavním partnerem akce, jehož program přestavuje Bulharsko několika projekty.

Bulharská cyrilice – komponovaná výstava o nejvýznamnějších písemných bulharských památkách. Zachycuje historii vzniku cyrilice a její krásu v podání předních bulharských výtvarníků. Výstava je doplněna o přednášky Adama Kulhavého a bulharského protojereje Nikolaje Popova.

Bulharský kreslený humor – výstava zhruba třiceti bulharských karikatur a kresleného humoru. Expozice o historii bulharského kresleného humoru a festivalu v Gabrovu.

Šumní bulharští Češi – výstava doplněná artefakty – fotografie, dopisy, pozůstalost slavných Čechů, především Karla Škorpila a jeho bratra. Výstava nabídne přehled nejslavnějších Čechů v Bulharsku, kteří měli největší vliv na rozvoj bulharské kultury a školství.

Pestré Bulharsko – Výstava fotografa Ladislava Cvetkova symbolicky připomene i významné výročí UNESCO – založení Bulharské akademie věd (1869).

Památné bible Ukrajiny a Bulharska – výstava nejstarších evangelií z Bulharska a Ukrajiny doplněná panely a projekcí.

Více informací zde

Program probíhá ve městech Uherské Hradiště, Velehrad, Staré Město, Zlín, Hodonín, Mikulčice

Podrobnosti

Zahájení:
Květen 22, 2019 @ 10:00 am
Ukončení:
Květen 26, 2019 @ 5:00 pm

Místo konání

Zlinský kraj

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.