DSC_6704_1024px

Jen pár dní před vánočními svátky a bulharským předsednictvím Rady Evropské unie se bulharské národní rytmy rozezněly centrem Prahy. Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze pozvali do předvánoční Prahy bulharský soubor Rozova dolina (při Národní knihovně Vasil Levski 1861 v Karlovu), který pod vedením Miroslava Vasileva vystoupil se svým hudebně-tanečním programem Živá tradice.

A nemohli si přát lepší místo než Staroměstské náměstí, které se každoročně během adventu plní místními i zahraničními návštěvníky. Ti se tak seznámili s kouzlem bulharských tradic. Program, který proběhl za podpory Národního fondu Kultura, se soustředil i kolem bulharského symbolu – bulharské olejnaté růže Rosa Damascena. Mladí tanečníci z Karlova představili scénky Koledníci, Svátek v Údolí růží a Šopské tance. Publikum bylo uchváceno i zpěvem Veliny Ivanové a hudebním doprovodem na typické dudy Dončo Zagoreva.

Po představení se Bulhaři společně s Čechy a zahraničními turisty zahřáli společným tancem bulharského chora. Vystoupení dostálo vánočnímu poselství – potěšit a spojit obyvatele a návštěvníky Prahy v době adventu.

Foto: www.absenth.eu

Partneři

Svilen Todorov © 2014 www.st-concept.com All rights reserved.